Jak nahrávat přednášky na streamserver

Nejdřívě je třeba obstarat si samotnou nahrávku, poté můžete video umístit na streamserver. S jakýmikoli dotazy či žádostmi se obracejte na fakultního koordinátora e-learningu - Jan Vavřiník, .


1. Obstarání nahrávky

A. Vyřídíte si nahrávky zcela sami

První možnost je taková, že si nahrávku obstaráte sami. Například si můžete nahrát svou přednášku v MS Teams (Jak v MS Teams spustit nahrávání zjistíte třeba v našem videonávodu) nebo využijete jakýkoli jiný dostupný prostředek (pro případnou konzultaci se nebojte obrátit na koordinátora e-learningu). Důležité je, abyste si obstarali výsledný videosoubor, který můžete na streamserver nahrát.


B. Potřebujete techniku a know-how od fakulty

Druhou možnost využijete, pokud nedisponujete vlastní technikou a chtěli byste využít tu fakultní. Fakulta vám poskytne jak samotnou techniku, tak také know-how, jak přednášku v jedné z kompatibilních místností nahrát. Samotné (zapnutí a vypnutí) nahrávání a zveřejnění přednášek je však na vás, případně na někom, koho tím pověříte. Výsledkem bude videosoubor, který vy (nebo kdokoli pověřený) nahrajete na streamserver.


C. Nahrávky bakalářských kurzů

Nahrávky vybraných bakalářských kurzů zajišťuje sekretariát SHV, informujte se tedy tam - kontakt na sekretariát SHV.


2. Uložení na streamserver

Vložení videa na streamserver je jednoduché, stačí postupovat podle návodu:3. Rozeslání videa mezi studenty

Video je nyní úspěšně zveřejněno a je na vás, jak ho mezi své studenty dostanete. Nejobvyklejší cestou je sdílení odkazu na samotné video (případně celý playlist) jakýmkoli komunikačním prostředkem (e-mail, SIS, Moodle). Videa lze ale také například vkládat do Moodlu a přehrávat tam. Jak na to, zjistíte v tomto návodu.

Poslední změna: 12. prosinec 2021 21:45 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakty

Oddělení informačních technologií FHS UK

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň

telefon: 224 271 453

Místnost 1.07

E-mail: OIT@fhs.cuni.czVšechny kontakty


Jak k nám