EduroamPřipojení se k síti EDUROAMPrvní část – vytvořte si heslo1. Přihlaste se do https://ldapuser.cuni.cz/ stejně jako do SIS:

2. Po levé straně rozklikněte kartu Další účty (Je potřeba mít ověřené heslo, které obdržíte ve výdejně https://cuni.cz/uk-3249.html ):

3. V kartě Další účty klikněte na Nastavit heslo pro eduroam realm cuni.cz:

4. V řádku Nové heslo si zvolíte své heslo, v řádku Nové heslo (kontrola) jej vyplníte znovu pro kontrolu. Potvrdíte poklepáním na tlačítko Nastavit heslo:
5. Vaše přihlašovací jméno bude podobně jako do SIS studentské číslo (uvedeno na kartě ISIC) nebo uživatelské jméno (např. novakdav) @cuni.cz, heslo je to, které jste si právě nastavili. DBEJTE NA TO, ABYSTE NEZAPOMNĚLI UVÁDĚT SVŮJ ÚČET VE FORMÁTU uživatelskéjméno@cuni.cz nebo studentskéčíslo@cuni.czDruhá část – připojte se na svém zařízení do sítě eduroam1. Na stránce https://uvt.cuni.cz/UVT-89.html zvolte operační systém svého zařízení. Při poklepání na zde se otevře ilustrovaný návod:

2. Pro ilustraci připojení na Windows 10. Poklepejte na ikonku Wi-Fi v pravém dolním rohu. Objeví se okno s dostupnými Wi-Fi:

3. Najděte eduroam a klikněte na Připojit:

4. Zadejte své uživatelské jméno ve formátu uživatelskéjméno@cuni.cz nebo studentskéčíslo@cuni.cz a heslo, které jste si nastavili podle návodu uvedeného výše. Potvrďte stiskem OK:

5. Potvrďte certifikát kliknutím na Připojit:

6. Nyní jste připojeni a můžete směle využívat internetového připojení eduroam:


Řešení možných problémů.Nedaří-li se Vám připojit a jste si jistí správným heslem, doporučujeme uloženou síť odstranit.


Start->Nastavení->Síť a internet->Wi-Fi->Spravovat známé sitě.
Poslední změna: 4. listopad 2021 14:16 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakty

Oddělení informačních technologií FHS UK

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň

telefon: 224 271 453

Místnost 1.07

E-mail: OIT@fhs.cuni.czVšechny kontakty


Jak k nám